Příběh Bajkavárny

Ten nápad v nás zrál už dlouho... Máme rádi cyklistiku! Ať už jen švih na silnici večer po práci, nebo celodenní výlet na bajku. Absolvovali jsme i pár cyklomaratonů, nebo sezón v ČP MTBO. Ale vlastně nejraději jezdíme jen tak pro ten pocit, že jezdíme...

A, ač to rovněž považujeme za podivnost, umíme strávit odpoledne před televizí u etapy TdF....

IMG_9172-800x600

Jestli jste na tom podobně, určitě taky milujete tu atmosféru sobotního dopoledne v Itálii či Španělsku. Na náměstí plné kaváren se sjíždí naleštěné karbonové stroje a na nich opálení, vyšvihaní a hlavně maximálně vyladění borci a borkyně!

Ale taky se už mnoho let pohybujeme ve světě sportovního obchodu. Ať už na straně toho "velko", kdy jsme nakoukli pod pokličku značek, výroby či marketingu, tak "maloobchodu. No a když jsme před časem sháněli nějaké rozumné dámské silniční tretry ve velikosti 38, obešli desítky prodejen ve Zlíně i Praze a nakonec slavnostně objevili jedny, které už ale na poličce byly mnoho let a bylo to na nich znát.

89151994_1141788632829779_1524888753594695680_n

Takže v roce 2017 přišla myšlenka na trochu specifickou cyklo prodejnu. Od začátku jsme necílili na kola jako taková, ale primárně na cyklistu a jeho potřeby. Originální designy, perfektní střihy a osvědčené značky byla vize, kterou jsme začátkem roku 2018 začali naplňovat.

No a protože máme rádi tu "jižanskou" atmosféru a taky občas na kole zajedeme na kávu, rozhodli jsme se tyto dva světy spojit. Proto jsme v rámci prodejny vytvořili i plnohodnotnou kavárnu.

20180726_180417

Původně velmi smělý koncept si záhy našel oblibu u cyklistů z blízkého i širšího okolí. Ať už jako sraz nebo cíl vyjížďky, tak jako místo, kde si mohli doplnit šatník.

Po dvou letech provozu jsme ale dospěli k zjištění, že pokud by měla kavárna fungovat plnohodnotně, navíc jako se zaměřením pro cyklisty, obnášela by provoz i o víkendech, v týdnu pak ideálně od brzkého rána, popřípadě naopak do pozdějšího večera. A tak jsme stáli před rozhodnutím kterým směrem se vydat. I s ohledem na rozrůstající se rodinu jsme se rozhodli celý projekt zefektivnit a soustředit na to, co je pro nás důležité.

IMG_20200305_180321

Když jsme na začátku roku 2020 objevili prostory, které více splňovaly aktuální potřeby, rozhodli jsme se tedy přestěhovat. Nyní sídlíme na ulici Sokolská, přímo na světelné křižovatce u Sokolovny. Parkování pro zákazníky je k dispozici ve dvoře za domem, cyklisté to mají jen pár metrů z cyklostezky

IMG_20200310_172926

A kavárna? Máme menší stroj, už nemáme vitrínu plnou zákusků, ale stále je k dispozici výběrovka na mlýnku, u kterého můžete posedět mezi stojany, popřípadě před prodejnou s kámošema během vyjížďky!

#Live/Taste/Ride

 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.