Příběh Bajkavárny

Ten nápad v nás zrál už dlouho... Máme rádi cyklistiku! Ať už jen švih na silnici večer po práci, nebo celodenní výlet na bajku. Absolvovali jsme i pár cyklomaratonů, nebo sezón v ČP MTBO. Ale vlastně nejraději jezdíme jen tak pro ten pocit, že jezdíme...

A, ač to rovněž považujeme za podivnost, umíme strávit odpoledne před televizí u etapy TdF....

IMG_9172-800x600

Jestli jste na tom podobně, určitě taky milujete tu atmosféru sobotního dopoledne v Itálii či Španělsku. Na náměstí plné kaváren se sjíždí naleštěné karbonové stroje a na nich opálení, vyšvihaní a hlavně maximálně vyladění borci a borkyně!

Ale taky se už mnoho let pohybujeme ve světě sportovního obchodu. Ať už na straně toho "velko", kdy jsme nakoukli pod pokličku značek, výroby či marketingu, tak "maloobchodu. No a když jsme před časem sháněli nějaké rozumné dámské silniční tretry ve velikosti 38, obešli desítky prodejen ve Zlíně i Praze a nakonec slavnostně objevili jedny, které už ale na poličce byly mnoho let a bylo to na nich znát.

89151994_1141788632829779_1524888753594695680_n

Takže v roce 2017 přišla myšlenka na trochu specifickou cyklo prodejnu. Od začátku jsme necílili na kola jako taková, ale primárně na cyklistu a jeho potřeby. Originální designy, perfektní střihy a osvědčené značky byla vize, kterou jsme začátkem roku 2018 začali naplňovat.

No a protože máme rádi tu "jižanskou" atmosféru a taky občas na kole zajedeme na kávu, rozhodli jsme se tyto dva světy spojit. Proto jsme v rámci prodejny vytvořili i plnohodnotnou kavárnu.

20180726_180417

Původně velmi smělý koncept si záhy našel oblibu u cyklistů z blízkého i širšího okolí. Ať už jako sraz nebo cíl vyjížďky, tak jako místo, kde si mohli doplnit šatník.

 

Po dvou letech provozu jsme ale dospěli k zjištění, že pokud by měla kavárna fungovat plnohodnotně, navíc jako se zaměřením pro cyklisty, obnášela by provoz i o víkendech, v týdnu pak ideálně od brzkého rána, popřípadě naopak do pozdějšího večera. A tak jsme stáli před rozhodnutím kterým směrem se vydat. I s ohledem na rozrůstající se rodinu jsme se rozhodli celý projekt zefektivnit a soustředit na to, co je pro nás důležité.

 

Když jsme na začátku roku 2020 objevili prostor, který více splňoval naše aktuální potřeby, rozhodli jsme se tedy přestěhovat. Nyní sídlíme na ulici Sokolská, přímo na světelné křižovatce u Sokolovny. Parkování pro zákazníky je k dispozici ve dvoře za domem, cyklisté to mají jen pár metrů z cyklostezky.

Prodejnu jsme zařídili stylově a především dámská sekce v duchu dívčího boudoiru je minimálně originálním počinem. Plán je soustředit se na cyklisty a cyklistky a přinášet i nadále originální kusy oblečení na kolo a doplňků jako tretry či helmy.

IMG_2959

A kavárna? Máme menší stroj, už nemáme vitrínu plnou zákusků, ale stále je k dispozici výběrovka na mlýnku, u kterého můžete posedět mezi stojany, popřípadě před prodejnou s kámošema během vyjížďky!

 

6D700DC2-26D0-4992-94FF-6040D8A6BB2D

 

Nicméně rok 2020 byl velkým milníkem nejen pro Bajkavárnu, protože celosvětová pandemie nemoci Covid-19 částečně přesunula veškeré dění do online světa, prodejnu jsme totiž měli otevřenou jen pár měsíců přes léto. Proto jsme se museli soustředit víc a víc na online prodej a veškerou energii jsme přesunuli k našemu eshopu. I proto jsme se rozhodli rozšířit tým a na konci roku nás bylo pět.

Na začátku roku 2021 došlo k zásadní rekonstrukci našeho eshopu. Byly to hodiny práce, úprav, nastavování, doplňování, ale vyplatilo se to! V kombinaci s velkými investicemi do marketingu jsme v naší čtvrté sezóně zdvojnásobili počet objednávek předchozího roku. I díky tomu můžeme rozšiřovat nabídku a poskytované služby. Děkujeme za to, že nám důvěřujete!

Rok 2022 byl těžký! Obvyklý start sezóny v březnu byl silně ovlivněn válkou na Ukrajině a bylo zjevné, že lidi náhle řeší jiné věci než koníčky. Ale nakonec sezóna úplně špatná nebyla, ačkoli dosáhnout podobných výsledků jako v roce 2021 stálo mnohem víc peněz a úsilí.

Nyní startujeme šestou se zónu a těšíme se na ni. Nás to totiž pořád baví... :-)

#Live/Taste/Ride